06132211359
مرکز سرگیجه پاستور
بزرگترین مرکز تشخیص و توانبخشی سرگیجه و تعادل در سراسر کشور 
فواید سمعک دو گوشی

فواید سمعک دو گوشی

تعداد نمایش : 269 تاریخ انتشار : 1398/6/3 نظرات :(0)

ارتباط دو سمعک با یکدیگر مزایای زیادی دارد

🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸

#مجموعه_درسنامه_مجازی

#درسنامه_یکشنبه

#عنوان :تجویز سمعک در کودکان

#مدرس :سرکار خانم دکتر مریم صادقی جم

#تاریخ ،:۹۸/۰۶/۰۳

#درس این هفته :

💠پردازش سیگنال دو گوشی:


🔵امروزه استفاده از تکنولوژی پردازش دو گوشی سیگنال صوتی کاملا تغییر کرده و دیگر به معنای ارتباط ساده دو سمعک  تنها برای تغییر برنامه و یا ولوم کنترل نیست.
✅در یک کاربرد جدید با استفاده از این تکنولوژی کاربر سمعک هنگام صحبت کردن با تلفن، صدای مخاطب را در دو گوش خود میشنود و این ویژگی، عملکرد کودک را برای استفاده از تلفن بسیار عالی میکند. این تکنولوژی برای افزایش کارایی بالقوه تقویت جهت داری هم استفاده می شود.
♻️ بدین معنا که جهت داری  در دو گوش ترکیب شده و کیفیت آن افزایش می یابد. علاوه بر این برخی از کمپانی ها تلاش می کنند که از تکنولوژی پردازش دو گوشی سیگنال برای حفظ علائم بین دو گوشی در راستای جهت یابی بهتر و تشخیص گفتار در محیط های نویزی استفاده کنند.

🔴ورودی مستقیم شنیداری/ تله کویل/ انتقال وایرلس سیگنال ( Direct Auditory Input/ Telecoil / Wireless Streaming ):

🔸تکنولوژی کمکی میکروفون های از راه دور برای همه کودکان مفید است . یک سیستم شخصی میکروفون از راه دور که از فرکانس رادیویی استفاده می کند شامل یک میکروفون، یک سیستمRF و یک رسیور است که به سمعک کودک متصل میشود. این تکنولوژی بهترین سیستم برای افزایش قابلیت درک گفتار در شرایط شنیداری دشوار است. در ضمن باید خاطر نشان کرد که تمامی سمعک های کودکان باید مجهز به پورت ورودی مستقیم شنیداری جهت اتصال به رسیور RFباشند. علاوه براین سمعک تمام کودکان باید مجهز به تله کویل نیز باشد. خصوصا وقتی که کودک توانایی تغییر بین برنامه عادی و برنامه تله کویل را دارد یعنی از سن ۸ تا ۹ سالگی به بعد این تکنولوژی بسیار کارا است
.
🔹یکی از ویژگیهای اخیر در سمعک ها، امکان استفاده از استریمینگ صوتی است . در انتقال به روش استریمینگ وایرلس، سیگنال مورد علاقه که معمولا صدای تلفن همراه و یا صدای تلویزیون و یا سیگنالی از یک میکروفن دیگر است، از طریق یک وسیله جانبی که به سمعک بیمار متصل است گرفته شده و به سمعک انتقال داده می شود. در برخی از کمپانی های، صدای استریمینگ شده به وسیله جانبی دور گردن انتقال یافته و از آن طریق به سمعک منتقل می شود در حالیکه در برخی دیگر صدای استریمینگ شده مستقیما به انتن کوچکی که داخل سمعک بیمار است، میرسد.
🔸 فوائد استفاده از این وسایل جانبی و این تکنولوژی ها در کودکانی که در سن استفاده از این وسایل هستند، به اثبات رسیده اما متاسفانه هیچ گونه مقاله منتشر شده ای در این زمینه وجود ندارد.  
 @SHENAVAEISHENASANIRAN


                                         

برچسب ها:

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر